TARİHÇEMİZ

   
1952 Adana Ceyhan'da biçerdöver işletmeciliği ile sektöre giriş
1973 İşletmenin Adana'dan Gebzeye taşınması
1974 İstanbul Oto Türk Fiat Traktör Bayisi (1994'e kadar)
1982 Ege Petrol MASSEY FERGUSON Traktör bayiliği(1993'e kadar)
1986 Steyr Traktor Bayisi (1994'e kadar)
1992 UNIVERSAL Traktor Bayisi (2000 yılına kadar)
1992 TÜRK TRAKTÖR Bayisi (Fiat / New Holland) (2004 yılına kadar)
1993 IVECO Bayisi
1993 DACIA Bayisi (2000'e kadar)
1994 Karataş Tarımcılık San.Ve Tic.A.Ş.kuruluşu
1998 Karataş Sigorta Aracılık Ltd.Şti. kuruluşu
1998 İlk şubenin(İzmit) açılması
2005 Laverda A.Ş ile ortaklık
2005 MCCORMICK Traktör bayiliği(2012'ye kadar)
2005 LAVERDA Biçerdöver bayiliği(2019'a kadar)
2010 Gebze Karataş plaza'nın açılması
2010 ISUZU Bayisi (2015'e kadar)
2012 MASSEY FERGUSON Traktör bayiliği(2019'a kadar)
2012 KARATAŞ BALYA markasının kurulması ve satışlarına başlanması
2013 TEU Forkliftlerinin Türkiye Distribütörlüğü
2014 Karataş Traktör Tic.A.Ş.'nin kuruluşu
2014 KARATAŞ TRAKTÖR'ün üretimine başlanması
2015 JAC Forkliftlerinin Türkiye Distribütörlüğü
2016 MITSIBISHI İstifleme Makinelerinin Türkiye Distribütörlüğü
2016 ENOROSSI Balya Makilerinin Türkiye Distribütörlüğü
2017 MCHALE Balya Makinelerinin Türkiye Distribütörlüğü
2018 KARATAŞ TRAKTÖR'ün' yeni fabrikasına taşınması
2018 SHAKTIMAN Tarım Makinalarının Türkiye Distribütörlüğü
2018 KARATAŞ AZERBAYCAN şube açılışı
2018 KARSAN araçlarının Azerbaycan Distribütörlüğü

KARATAŞ TARIMCILIK

KARATAŞ TARIMCILIK Ceyhan'da 1952 yılında başladığı faaliyetini bugün Adapazarı, Bursa, Ceyhan, Edirne, Gebze, İzmit, Kandıra, Gönen, Keşan Tekirdağ bulunan 10 şubesi, 180'den fazla bayi ve servisi aracılığıyla sürdürmektedir. 1993 yılından beri dünyanın en güçlü ticari araç üreticilerinden biri olan Iveco firmasının satış, servis ve yedek parça bayisi olarak faaliyet göstermektedir.Türkiye'de tarım makinesi denildiğinde ilk akla gelen isim olmanın verdiği gurur ve özgüvenle 2015 yılında Karataş Traktör Fabrikasını kurup en kaliteli traktörü en uygun fiyata sunmayı başarmıştır. Sektördeki 65 yıllık deneyimi sayesinde satış sonrası hizmetini de tüm yurda vermektedir. Tarım sektöründe ki başarısının yanı sıra Karataş grubu istif makineleri sektöründe de önemli başarılara imza atmıştır. TEU, JAC, MITSUBISHI forkliftlerinin Türkiye münhasır distribütörlüğü olan Karataş mevcut satış sonrası deneyimini forklift sektörüne de aktararak pazar payını hızla arttırmaktadır. Karataş bu başarısını müşterisini yarı yolda bırakmayan iş prensibi , Türkiye'nin hemen her bölgesinde kurmuş olduğu satış sonrası ve garanti hizmet ağıyla sağlamaktadır. Yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra ihracatlarını da günden güne genişleten Karataş 2019 yılında Azerbeycan Şubesini kurmuştur. KARSAN otobüslerinin Azerbaycan distribütörlüğü yapmaktadır.İhracat alanında çalıştığı başlıca ülkeler ise; Azerbeycan, Ukrayna,Rusya,Irak,Gambiya, Yunanistan, Bulgaristan, Meksika, Romanya,Afrika,Türkmenistan ve Gürcistandır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Karataş ürünlerinin Tasarımı, üretimi, alımı, satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda; Müşteri talep ve beklentilerini yasal şartlar içinde, en iyi şekilde karşılayacak kesintisiz uluslararası kalite ve standartlarda sunmak temel politikamızdır. Çalışanları teknik bilgi, kalite ve verimlilik konusunda eğitmek, motive etmek. Yaptıkları işlerde moral ve tatmin duygularını arttırmak, sorumluluk bilincini geliştirmek temel felsefemizdir. Risk ve fırsatları lehimize çevirip; Maliyetleri arttıran hata unsurlarını Karataş organizasyonu, bayi, servisleri ve tedarikçilerimizle de işbirliği yapıp yok ederek cazip fiyatlarla ve zamanında teslim ilkesi ile pazar payını arttırmak ana amacımızdır. Kaliteye önem veren, üretimimiz için gerekli hammadde ve malzeme stoku bulunduran, teslim zamanlarına uyan talep ettiğimiz hammadde, malzeme ve ürünleri temin edebilecek güçlü tedarikçilerle çalışmak politikamızdır. Eğitimli ve deneyimli çalışanı ile birlikte el ele verip, Kalite yönetim sisteminin şartlarına uymak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek, Müşteri memnuniyetini arttırmak vazgeçilmez prensibimizdir.

MİSYON

Önce ülkemizde sonra dünyada daha çok KARATAŞ modern tarım makinaları ve diğer KARATAŞ ürünlerinin alınmasını sağlamak. Müşteri beklentilerini karşılayan yenilikçi ürünleri ve hizmetleri ile farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak. Karataş ürünlerinin Tasarımı, üretimi, alımı, satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda; Müşteri talep ve beklentilerini yasal şartlar içinde, en iyi şekilde karşılayacak kesintisiz uluslararası kalite ve standartlarda sunmak temel politikamızdır.

VİZYON

Günümüzün rekabet ortamında, Karataş organizasyonu, yetkili satıcıları ve servisleriyle Karataş ürünlerinin satışı ve satış sonrası hizmetlerinde müşteri tatminini temel ilke olarak benimsemiş ve bunu müşterilerine aktarabilmiş bir şirket olarak kalite, maliyet,fiyat,teslim süresi ve, çalışanların memnuniyeti açısından sektörde ve Türk ekonomisinde örnek bir model olacaktır. Çalışanları teknik bilgi, kalite ve verimlilik konusunda eğitmek, motive etmek. Yaptıkları işlerde moral ve tatmin duygularını arttırmak, sorumluluk bilincini geliştirmek temel felsefemizdir.